Головна           Про продукцію           Прайс-лист           Контакти


СКЛАДОВІ БЕТОНУ

Бетон активно використовується в різних областях будівництва: у цивільному, промисловому, гідротехнічному, дорожньому, і ін. видах. Затверділий бетон - це штучний камінь, що складається з ретельно підібраної суміші компонентів, закріплених водою. Бетон складається як мінімум з трьох компонентів - цементу, заповнювачів (крупного і дрібного) та води. У сучасному бетоні окрім вищеперелічених складових можуть також використовуватися різні наповнювачі і хімічні добавки.

ТОВАРНИЙ БЕТОН

Товарний бетон призначений для монолітного будівництва. Бетон товарний доставляється на майданчик автомобілями-бетонозмішувачами.

Доставка товарного бетону автомобілями-бетонозмішувачами


У них бетонна суміш зберігає рухливість протягом деякого часу, за який бетон має бути доставлений на будівельний майданчик, укладений у форми і ущільнений, після чого починається його твердіння в умовах конструкції.

МІЦНІСТЬ БЕТОНУ

Випробування бетонного зразку 10х10 на міцність при стисканні


БЕТОН В РАННЬОМУ ВІЦІ

Під раннім віком бетону мається на увазі 2-3 дні після його виготовлення. Спершу бетон замішується, доставляється, ущільнюється і набирає певну міцність. Як довго бетон зберігатиме рухливість, який ступінь ущільнення бетонної суміші, яку міцність набере бетон за цей час, якою буде поверхня бетону, залежить від багатьох факторів:
  • умов тверднення (температура, вологість);
  • способу ущільнення;
Це дуже важливий період для дозрівання бетону. Деякі автори цей період метафорично порівнюють з часом підростання дитини, від якого залежить її здоров'я в майбутньому.

ДОГЛЯД ЗА БЕТОНОМ

Це може здатися дивним, але за бетоном в ранньому віці потрібно доглядати. Недостатній догляд або його відсутність може значно погіршити властивості бетону. Власне кажучи, під словом догляд маються на увазі турбота, увага, виховання і створення умов для зростання і одужання. Тому догляд за бетоном - це комплекс заходів, що забезпечують нормальний порядок дозрівання бетону.
Оптимальні умови для тверднення бетону - весна і осінь, коли не дуже жарко і не дуже холодно. У цей період вологість повітря досить висока і температура повітря коливається в межах 10-25°С. А ось в літній і зимовий періоди багато будівельників недооцінюють необхідність догляду за бетоном. Догляд за бетоном в літній період - це, перш за все, підтримка необхідної для тверднення бетону вологості і його захист від випаровування. Поверхню свіжоукладеного бетону необхідно вкривати вологоємкими матеріалами (брезентом, мішковиною) або посипати тирсою і періодично поливати. Важливо також закрити бетонну поверхню від попадання прямих сонячних променів і при можливості взагалі уникати бетонування в суху жарку погоду. Дуже часто просто необхідним є використання низькотермічних цементів (шлакопортландцементів, пуццоланових та ін.).
Взимку бетон вимагає особливих запобіжних заходів, оскільки при температурах нижче 0°С затвердівання припиняється, а вода замерзає.

Використання бетону при зведенні каркасних багатоповерхових споруд